AcasăSPORTRednic, batut crunt in Belgia

Rednic, batut crunt in Belgia

Standard Liege, formatia antrenata de Mircea Rednic, a suferit o infrangere usturatoare in Belgia, 1-3 cu marea rivala FC Bruges.

Infrangerea, suferita in etapa a 21-a a campionatului belgian, este una extrem de dura daca ne gandim ca a fost inregistrata pe teren propriu si a venit la capatul unui meci in care Standard a avut 1-0 la pauza.

Ezekiel a deschis scorul inca din minutul 2, insa oaspetii au intors rezultatul in partea a doua a jocului. Lestienne a reusit o dubla, iar Bacca a inchis tabela in minutul 90.

In urma acestui rezultat, Standard este pe locul 5 in Belgia, la 11 puncte de liderul Anderlecht, iar FC Bruges a urcat pe locul 3, in fata lui Lokeren.

La finalul intalnirii, Mircea Rednic le-a transmis oficialilor clubului Standard ca are mare nevoie de intaririle solicitate pentru mercato din ianuarie pentru a forta calificarea in cupele europene.