AcasăSPORTReal Madrid - Man.United au incheiat la egalitate pe "Bernabeu". Vezi AICI...

Real Madrid – Man.United au incheiat la egalitate pe „Bernabeu”. Vezi AICI golurile!

Real Madrid si Manchester United se intalnesc intr-una dintre cele mai asteptate duble din optimile de finala ale UEFA Champions League, iar cele doua formatii sunt la egalitate dupa primul meci.

Realul a dominat clar intalnirea de pe teren propriu, mai ales in prima repriza, dar a obtinut doar un egal pe Santiago Bernabeu, 1-1.

Golurile au venit in prima repriza. Welbeck a deschis scorul cu o lovitura cu capul, dupa o centrare venita de la Van Persie, din corner. Cristiano Ronaldo a punctat si el, tot cu capul, dupa o centrare marca Fabio Coentrao.

Si in repriza a doua s-a jucat intr-un ritm alert, insa cele doua formatii nu au mai gasit drumul spre gol.

Desi au stat la cutie mai tot meciul, englezii au ratat si ei cateva ocazii uriase, in special prin Van Persie.

Returul de pe Old Trafford se anunta deschis oricarui rezultat.