AcasăSPORTReal Madrid - Galatasaray 3-0. Prea mici pentru un razboi atat de...

Real Madrid – Galatasaray 3-0. Prea mici pentru un razboi atat de mare (VIDEO)

Real Madrid este ca si calificata in semifinalele UEFA Champions League, dupa ce s-a impus, miercuri seara, cu 3-0, impotriva lui Galatasaray Istanbul, in prima mansa din faza sferturilor de finala.

Trupa lui Jose Mourinho si-a impus cuvantul ca o mare campioana si conducea cu 2-0 inca din minutul 29.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul in minutul 9, din pasa lui Mesut Ozil, iar Benzema a facut 2-0, in minutul 29, din centrarea lui Essien.

Real a controlat jocul si dupa cele doua goluri reusite, dar a mai inscris o singura data, in minutul 73, cand Higuain si-a trecut in cont o super-reusita.

Real – Galatasaray s-a incheiat 3-0 si doar o catastrofa o mai poate impiedica pe campioana Spaniei sa se califice in semifinale. In celalalt meci, Malaga – Borussia Dortmund 0-0.