AcasăSPORTReal Madrid a castigat Cupa Regelui, dupa ce a invins-o pe Barcelona!

Real Madrid a castigat Cupa Regelui, dupa ce a invins-o pe Barcelona!

Real Madrid a reusit o victorie fabuloasa miercuri seara! A castigat Cupa Regelui dupa ce a invins-o pe Barcelona in finala, cu scorul 2-1.

Desi Cristiano Ronaldo a lipsit, madrilenii au deschis scorul in minutul 10, prin Di Maria. Barcelona a reusit sa egaleze in in minutul 69 dupa ce Bartra a reusit un gol spectaculos cu capul. Catalanii au controlat finalul partidei, insa, potrivit gsp.ro, o cursa nebuna reusita de Gareth Bale in minutul 85 a adus Cupa pe Bernabeu.

Aceasta a fost a 7-a finala in Cupa Regelui intre Real Madrid si FC Barcelona, iar este a patra oara cand Real Madrid castiga. In total, cele doua formatii s-au intilnit de 33 de ori in aceasta competitie. S-au inregistrat 14 victorii pentru catalani, 12 pentru madrileni si 7 remize.

Andra Nesu
509 afisari

Campania electorală pentru Primăria Capitalei, „aruncată în aer”! Cătălin Cîrstoiu, vestea momentului. Ce se întâmplă luni

Cătălin Cîrstoiu ar putea ieşi din cursa pentru Primăria Capitalei. Coaliţia PSD-PNL trebuie să ia urgent o decizie în privinţa candidatului comun.Acuzaţiile de incompatibilitate...

Irakul, atacat la o bază militară unde s-ar afla paramilitari pro-Iran. Ce spun Israel și SUA despre bombardamente (VIDEO)

Au fost explozii în Irak, azi-noapte, în apropiere de Bagdad, la o bază militară. Acolo s-ar fi aflat trupe ale armatei și foști paramilitari...