AcasăSPORTReactia lui Gigi Becali dupa ce Steaua a pierdut la Amsterdam!-VIDEO

Reactia lui Gigi Becali dupa ce Steaua a pierdut la Amsterdam!-VIDEO

Patronul Stelei, Gigi Becali, simte ca echipa sa poate califica mai departe in dauna Ajax-ului, desi a pierdut in mansa tur disputata in Olanda cu scorul de 2-0.

Becali a declarat la Gsp Tv ca Steaua a aratat ca are calitate pe faza de atac si ca ocaziile mari ratate in repriza a doua il fac sa creada intr-un rezultat pozitiv pe National Arena. Patronul Stelei spera la o reeditare a meciului Steaua-Valencia din 2005, terminat cu 2-0.

Steaua pierduse meciul tur cu acelasi scor insa a reusit sa remonteze rezultatul nefavorabil, acasa in Ghencea, pe un teren aproape nepracticabil, ambele goluri fiind inscrise de Andrei Cristea in minutele 50 si 70. Calificarea s-a decis atunci in urma loviturilor de departajare. Pentru ros-albastri evoluau atunci jucatori ca Mirel Radoi, Sorin Ghionea sau George Ogararu.