AcasăSPORTRapid - Severin 1-0. Cand dragostea pentru fotbal bate insolventa

Rapid – Severin 1-0. Cand dragostea pentru fotbal bate insolventa

Desi clubul se afla intr-un moment extrem de delicat din cauza problemelor financiare, fotbalistii de la Rapid au bifat, vineri seara, o noua victorie in Liga I, 1-0 cu CS Severin.

Giulestenii au controlat jocul inca din start, insa Alex Ionita si, mai ales, Roman nu au gasit drumul spre gol.

Inevitabilul s-a produs in minutul 37, cand Alex Ionita a profitat de o greseala a defensivei adverse si a inscris singurul gol al partidei.

In minutul 58, Abrudan a vazut al doilea cartonas galben, pentru un fault comis in marginea careului de 16 metri, iar Rapidul a inceput sa aiba probleme din cauza inferioritatii numerice.

Severinenii au inceput sa puna tot mai multe presiune, dar au avut o singura ocazie importanta si aceea din lovitura libera acordata in urma faultului comis de Abrudan. Florin Costea a sutat puternic si Pecanha a scos cu emotii.

Rapid – CS Severin s-a incheiat 1-0 si, daca giulestenii au trecut, cel putin pentru moment, peste FC Vaslui, severinenii se indreapta vertiginos catre Liga a doua.

sursa foto: digisport.ro