AcasăSPORTRapid pierde din nou acasa in Europa League

Rapid pierde din nou acasa in Europa League

Rapid Bucuresti a suferit a doua infrangere consecutiva pe National Arena, dupa ce a fost invinsa, cu 1-0, de Legia Varsovia, in Europa League.

Aproape la fel ca in meciul cu PSV Eindhoven, pierdut cu 3-1, Rapid a jucat de la egal la egal cu formatia oaspete, dar Legia a avut ocaziile mai clare si s-a desprins pe final.

Dupa ce Radovic, Rybus sau Wawrzyniak s-au lovit de un Dani Coman in zi mare, portarul Rapidului nu a mai avut ce face la lovitura cu capul perfecta a lui Radovic din minutul 74.

Polonezii au centrat de pe dreapta, din lovitura libera, iar Radovic a catapultat mingea aproape de paianjenul portii aparate de Coman.

Giulestenii nu au mai avut forta sa revina pe tabela in ultimul sfert de ora si raman cu cele trei puncte acumulate dupa victoria de la Tel Aviv, din runda inaugurala.