AcasăSPORTRapid este eliminata din Europa

Rapid este eliminata din Europa

Rapid a suferit a treia infrangere consecutiva din Europa League, 1-3 in deplasare, cu Legia Varsovia.

Giulestenii au dominat clar debutul meciului de la Varsovia, dar s-au stins dupa ce Alexa a fost eliminat in minutul 26, pentru doua cartonase galbene.

Radovic a deschis scorul in minutul 51, dupa o faza in care apararea Rapidului a fost facuta sah-mat de viteza de reactie a polonezilor.

Teixeira a egalat in minutul 65, dar bucuria a durat doar patru minute, Radovic facand dubla in minutul 65.

Polonezii au ramas si ei in 10, in minutul 80, dupa eliminarea lui Gol, dar tot Legia a fost cea care a marcat, Kuczarcik stabilind scorul in prelungiri.

Cu doua puncte acumulate din primele patru meciuri, Rapid este eliminata din Europa. Giulestenii sunt la sase puncte de Legia, ocupanta locului al doilea, insa polonezii au si avantajul meciurilor directe, astfel ca Legia si liderul PSV Eindhoven sunt formatiile care si-au asigurat, deja, calificarea in 16-imi.