AcasăSPORTRapid a pierdut al patrulea meci la rand in Europa League

Rapid a pierdut al patrulea meci la rand in Europa League

Eliminata deja din cupele europene, Rapid a sperat intr-o victorie de palmares cu Hapoel Tel Aviv, dar giulestenii nu au reusit sa-si revina din pasa proasta si au cedat, in cele din urma, cu 1-3.

Dupa un inceput echilibrat de meci, oaspetii au pus stapanire pe joc. Igiebor a deschis scorul in minutul 12, dupa o gafa uriasa a lui Burca, iar Temile a facut 2-0 in minutul 39, din penalty.

Deac a redus din diferenta in minutul 43, dintr-un penalty scos de Cassio, insa bucuria a durat doar doua minute, Toama facand 3-1 inainte de pauza.

Giulestenii au alergat dupa egalarea in partea a doua, dar jocul haotic nu a adus nimic bun echipei noastre. Singura faza notabila a venit in minutul 67, cand Deac a ratat un penalty obtinut tot de el.

Cu trei puncte acumulate din primele cinci meciuri, Rapid va incheia cel mai probabil pe ultimul loc grupa de Europa League, fiind greu de crezut ca giulestenii pot da lovitura la Eindhoven, in ultima etapa.