AcasăSPORTPSG, aproape de semifinalele Ligii Campionilor! A batut-o pe Chelsea cu...

PSG, aproape de semifinalele Ligii Campionilor! A batut-o pe Chelsea cu 3-1!

Paris Saint-Germain a reusit o victorie uimitoare miercuri seara in fata clubului Chelsea, dupa ce partida s-a terminat cu scorul 3-1.

Potrivit Dolce Sport, in turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, formatia Paris Saint-Germain s-a impus pe teren propriu intr-un meci ce conteaza pentru prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Pentru PSG au marcat Lavezzi in minutul 4, David Luiz in minutul 61 (autogol) si Pastore minutul 93, iar pentru Chelsea a inscris Hazard in minutul 27 (dintr-un penalti).

Real Madrid a invins cu 3-0 pe Borussia Dortmund. Spaniolii nu le-au lasat nicio sansa pentru retur nemtilor de la Borussia Dormund, atomizandu-i cu un scor de neprezentare, 3-0. Calvarul a inceput inca din minutul 2, cand Gareth Bale a dechis scorul, din pasa lui Carvajal. In minutul 26 era deja 2-0 pentru Real Madrid, dupa golul marcat de Isco. Al treilea gol a fost inscris in minutul 56, de Cristiano Ronaldo.