AcasăSPORTPlesan a marcat impotriva miliardarilor din Dagestan - VIDEO

Plesan a marcat impotriva miliardarilor din Dagestan – VIDEO

Anji Makhachkhala, echipa miliardarilor din Dagestan, a obtinut o noua victorie in Rusia, 2-1 cu Volga Nijni Novgorod. Pentru oaspeti a marcat romanul Mihaita Plesan.

Aflat fata in fata cu jucatori precum Roberto Carlos sau Eto’o, fostul stelist Mihaita Plesan a avut tupeul sa deschida scorul in meciul AnjiVolga cu un sut superb de la 25 de metri.

Golul lui Plesan, din minutul 4, nu a fost cu noroc pentru echipa sa, Volga cedand in cele din urma, cu 2-1.

Eto’o a egalat in minutul 17, iar Roberto Carlos a marcat golul victoriei pentru Anji in minutul 60, cu largul concurs al lui Sulenin, care a deviat balonul in propria poarta.

In urma acestui rezultat, Anji a urcat pe locul al patrulea in clasament, la sase puncte de liderul TSKA Moscova, iar Volga este pe 13, la mare distanta de play-off.