AcasăSPORTPandurii - Dinamo 2-0. Gorjenii sunt mai pregatiti pentru Europa (VIDEO)

Pandurii – Dinamo 2-0. Gorjenii sunt mai pregatiti pentru Europa (VIDEO)

Formatia Pandurii Targu Jiu s-a impus duminica seara, scor 2-0, impotriva lui Dinamo Bucuresti, intr-unul dintre cele mai asteptate meciuri din etapa a 27-a a Ligii I la fotbal.

Dupa un inceput echilibrat de meci, gazdele au inceput sa-si impuna ritmul si Nistor a ratat prima ocazie cu adevarat importanta, sutul sau nimerind transversala portii aparate de Naumovski.

Laurentiu Rus putea sa inscrie pentru Dinamo in finalul primei reprize, dar sutul sau a fost blocat in extremis de Mamele.

In partea a doua, dinamovistii au resimtit din plin numeroasele absente si au cedat tot mai mult initiativa.

Ibeh a deschis scorul in minutul 50, cu un sut la vinclu, dupa o grava greseala a lui Dragos Grigore.

Nistor a facut 2-0 in minutul 74, cu un sut superb, la coltul lung, dupa o actiune construita de Lemnaru si continuata de Voiculet.

Pandurii – Dinamo s-a incheiat 2-0 si gorjenii lui Cristi Pustai isi consolideaza locul 3, in timp ce Dinamo se afla momentan pe locul 5.

In celelalte meciuri disputate duminica in Liga I s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Astra Ploiesti – Ceahlaul Piatra Neamt 4-2, Concordia Chiajna – FC Vaslui 1-1 si Gloria Bistrita – CFR Cluj 0-5.

Sursa foto: opiniagj.ro