AcasăSPORTOtelul a pierdut in fata Benficai - VIDEO

Otelul a pierdut in fata Benficai – VIDEO

Otelul Galati a suferit a doua infrangere consecutiva din grupele UEFA Champions League, 0-1 cu Benfica Lisabona, pe teren propriu.

Galatenii au inceput timorati partida cu puternica formatie portugheza si oaspetii au facut legea in prima repriza.

Witsel, Saviola si Gaitan i-au dat mari emotii lui Grahovac inainte ca Bruno Cesar sa marcheze singurul gol al partidei in minutul 41, dupa o excelenta pasa data de Gaitan.

Otelul a iesit mai mult la joc in partea a doua a meciului, dar marile ocazii de a egala au venit abia in prelungiri, cand Sorin Frunza si Perendija au gresit tinta.

Trupa lui Dorinel Munteanu are zero puncte din primele doua meciuri si si-a diminuat serios sansele de a mai prinde un loc in primavara europeana.