AcasăSPORTOlaroiu si Radoi, facuti Grafite de Al Ahli

Olaroiu si Radoi, facuti Grafite de Al Ahli

Cosmin Olaroiu a suferit cea mai drastica infrangere din cariera

Sase goluri a incasat formatia pregatita de Cosmin Olaroiu in partida de duminica. Mirel Radoi a fost eliminat pe final de meci pentru un fault odios la un adversar.

Niciodata in cariera, Olaroiu n-a fost invins de o asemenea maniera. Campioana en-titre din Emirate, Al Ain, s-a vazut pusa la respect, duminica seara, de Al Ahli, scor 3-6, in chiar prima etapa a noului sezon. Omul meciului a fost brazilianul Grafite, marcator a patru goluri; fostul atacant de la VfL Wolfsburg a punctat in minutele 18, 51, 65 si 81. La oaspeti, antrenorul Quique Sanchez Flores i-a mai avut la dispozitie pe chilianul Luis Jimenez, ex-fotbalist la Fiorentina, Lazio si Inter Milano, si camerunezul Achile Edzimbi (Toulouse si Betis Sevilla).

Fostul international Mirel Radoi s-a evidentiat printr-o intrare criminala la un adversar, in minutul 85, pentru care a vazut cartonasul rosu. Presa din Emirate, dar si fanii lui Al Ain l-au taxat pe roman pentru atitudinea sa, Radoi fiind considerat cel mai slab jucator de pe teren.

134 afisari

Campania electorală pentru Primăria Capitalei, „aruncată în aer”! Cătălin Cîrstoiu, vestea momentului. Ce se întâmplă luni

Cătălin Cîrstoiu ar putea ieşi din cursa pentru Primăria Capitalei. Coaliţia PSD-PNL trebuie să ia urgent o decizie în privinţa candidatului comun.Acuzaţiile de incompatibilitate...

Irakul, atacat la o bază militară unde s-ar afla paramilitari pro-Iran. Ce spun Israel și SUA despre bombardamente (VIDEO)

Au fost explozii în Irak, azi-noapte, în apropiere de Bagdad, la o bază militară. Acolo s-ar fi aflat trupe ale armatei și foști paramilitari...