AcasăSPORTObrigado, Beto!

Obrigado, Beto!

Beto a iesi eronat la golul din minutul 82

Goalkeeperul lui Sporting Braga a fost eroul negativ al partidei cu Manchester United, de miercuri seara, gafand impardonabil la golul egalizazor al englezilor, marcat de Van Persie cu 10 minute inante de final.

Dupa ce a pierdut meciul cu Galatasaray, de pe teren propriu, clujenii erau cu gandul la Braga, unde gazdele conduceau cu 1-0, scor care ii scoatea, practic, din cursa pentru primavara Champions League. Imediat a intrat in rol Beto, fostul portar al celor din „Gruia” din sezonul trecut, care a iesit hazardat in minutul 82, iar Van Persie nu a iertat. Ulterior, Manchester United a mai marcat de doua ori (Rooney ’84 – penalty si Hernandez ’90+2), gratie victoriei cu 3-1 de pe „Estádio AXA” englezii calificandu-se in optimile de finala.

Van Persie, omul cu golul la United

Trupa lui Alex Ferguson lasa astfel celelate trei echipe (CFR Cluj, Galatasaray si Sporting Braga) sa se lupte pentru locurile 2 si 3. United are 12 puncte, fiind urmata de CFR Cluj (4 p.), Galatasaray (4p.) si Braga (3p.)

Sebastian Stan
116 afisari

Campania electorală pentru Primăria Capitalei, „aruncată în aer”! Cătălin Cîrstoiu, vestea momentului. Ce se întâmplă luni

Cătălin Cîrstoiu ar putea ieşi din cursa pentru Primăria Capitalei. Coaliţia PSD-PNL trebuie să ia urgent o decizie în privinţa candidatului comun.Acuzaţiile de incompatibilitate...

Irakul, atacat la o bază militară unde s-ar afla paramilitari pro-Iran. Ce spun Israel și SUA despre bombardamente (VIDEO)

Au fost explozii în Irak, azi-noapte, în apropiere de Bagdad, la o bază militară. Acolo s-ar fi aflat trupe ale armatei și foști paramilitari...