AcasăSPORTNicolita si Daniel Niculae au marcat in Franta

Nicolita si Daniel Niculae au marcat in Franta

Internationalii romani Banel Nicolita si Daniel Niculae au reusit goluri importante in etapa a 13-a a campionatului francez de fotbal.

Aflat din nou in formula de start a lui St. Etienne, Nicolita a reusit sa marcheze primul sau gol in Ligue I.

Fostul mijlocas al Stelei a deschis scorul in minutul 32 al partidei St. Etienne – Montpellier, scor 1-0. Nicolita a punctat cu o lovitura cu capul. Marveaux a egalat in minutul 57.

Integralist, Nicolita a vazut un cartonas galben in minutul 64.

Daniel Niculae s-a specializat in goluri decisive marcate pentru Nancy. Dupa ce a punctat in meciul cu Nice, castigat cu 1-0, Niculae a marcat golul victoriei si in disputa cu Brest, castigata cu 2-1 de Nancy.

Jung a deschis scorul pentru Nancy, in minutul 64, Lesoimier a egalat in minutul 85, iar Daniel Niculae a iesit la rampa in minutul 87, cand a marcat golul victoriei.

Nico a fost inlocuit in minutul 90 cu un alt fost rapidist, Helder.

In urma acestor rezultate, St. Etienne este pe locul 10, la cinci puncte de cupele europene si la sase puncte de retrogradare, in timp ce Nancy este abia pe locul 18, fiind implicata serios in lupta pentru supravietuire.