AcasăSPORT"New Rapid" la +3! Giulestenii au inceput sezonul cu dreptul

„New Rapid” la +3! Giulestenii au inceput sezonul cu dreptul

Cu un lot aproape nou fata de cel avut la dispozitie in urma cu doua luni, Rapid a inceput 2013 cu o victorie, giulestenii impunandu-se, cu 1-0, in deplasarea de la CSM Iasi.

Rapidul a inceput meciul in forta si a deschis scorul in minutul 5, Cretu marcand in propria poarta, dupa o actiune personala semnata Daniel Pancu.

Oarecum surprinzator, imediat dupa gol, oaspetii au facut pasul in spate si iesenii au trecut la timona partidei.

Straton, Ciucur si Herghelegiu au gresit de putin tinta, primul ratand si cea mai mare ocazie a meciului in minutul 24, cand a trimis in bara.

Presiunea gazdelor se accentueaza in partea a doua a jocului, cand la rampa iese Pecanha, goalkeeperul brazilian al Rapidului.

Portarul giulestenilor s-a opus cu brio in cinci situatii importante si a pastra rezultatul de pe tabela.

Rapid se impune, cu 1-0, obtinand o victorie de moral, dupa o perioada extrem de dificila.