AcasăSPORTMutu marcheaza, Cesena pierde

Mutu marcheaza, Cesena pierde

Mutu s-a zbatut in van pentru Cesena

Folosit 90 de minute in meciul Cesena – Lazio, 1-2, Adrian Mutu a deschis scorul, marcand primul sau gol oficial in tricoul lui Cesena.

Atacantul roman nu a putut evita a treia infrangere consecutiva a codasei clasamentului din Serie A. Gabi Torje a jucat 62 de minute in meciul pe care Udinese l-a incheiat la egalitate, 1-1, pe terenul lui Milan. Fostul mijlocas al lui Dinamo a centrat la golul reusit de Di Natale.

Dorin Goian a marcat primul sau gol in tricoul lui Glasgow Rangers. Reusita sa a fost cu ghinion, Rangers fiind eliminata de Falkirk, cu 3-2, din optimile de finala ale Cupei Scotiei. Titularizat pentru prima data la Manchester City, Costel Pantilimon a inchis poarta in fata celor de la Birmingham, iar trupa lui Mancini s-a impus, cu 2-0, calificandu-se in optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei.