AcasăSPORTMutu, anonim pe "Olimpico"

Mutu, anonim pe „Olimpico”

Echipa atacantului roman Adrian Mutu a suferit, sambata seara, una dintre cele mai usturatoare infrangeri din actualul sezon de Serie A, 1-5 cu AS Roma, pe „Olimpico”.

SLAB. Mutu a fost notat cu 5 pentru evolutia de la Roma

Adrian Mutu a privit neputincios cum gazdele s-au desprins la 3-0 inca din minutul 8, iar Francesco Totti, capitanul Romei, intra in cartea de istorie a fotbalului italian, cu o dubla de zile mari. Starul de pe „Olimpico” a ajuns la 211 goluri inscrise pentru AS Roma si a devenit fotbalistul cu cele mai multe reusite pentru un singur club din Serie A, el depasind recordul suedezului Gunnar Nordahl, care a marcat 210 goluri pentru AC Milan. Nemultumit de startul slab de meci al Cesenei, Mutu a cerut sa fie schimbat la pauza, iar antrenorul Daniele Arrigoni i-a facut pe plac, partida fiind oricum compromisa. “Briliantul” a fost desemnat, de catre cititorii goal.com, cel mai slab jucator de pe teren, iar Cesena continua sa ocupe un loc de retrogradare.