AcasăSPORTMutu a marcat pentru Cesena

Mutu a marcat pentru Cesena

Atacantul roman Adrian Mutu a marcat un gol pentru Cesena, echipa sa de club, care a castigat, cu 3-1, amicalul din deplasare cu Gubbio.

Mutu a facut spectacol in ultimul meci disputat la echipa de club inainte de a face jonctiune cu lotul nationalei de fotbal a Romaniei.

Cesena s-a impus, cu 3-1, pe terenul lui Gubbio, o nou-promovata in Serie B, iar atacantul roman a fost cel mai bun jucator de pe teren. Mutu a creat golul prin care Eder a deschis scorul in minutul 4 si a marcat, in minutul 43, golul de 2-1 pentru Cesena cu un sut fabulos de la 20 de metri.

Gazdele egalasera prin Ciofani, in minutul 19, iar Candreva a facut 3-1 pentru Cesena, dupa pauza, din centrarea lui Ceccarelli.

Adrian Mutu a evoluat 72 de minute pentru Cesena. Atacantul roman urmeaza sa se alature lotului nationalei de fotbal a Romaniei in San Marino. „Tricolorii” vor juca, miercuri, un meci amical impotriva nationalei din San Marino.