AcasăSPORTMourinho, atac la proprii jucatori dupa infrangerea cu Granada - VIDEO

Mourinho, atac la proprii jucatori dupa infrangerea cu Granada – VIDEO

Real Madrid si-a continuat, sambata seara, parcursul modest din actualul sezon al Primerei Division, trupa lui Jose Mourinho pierzand cu 0-1 meciul cu Granada.

Cu Gabi Torje pe teren timp de 87 de minute, Granada a rezistat eroic in fata Realului, care a avut o evolutie lamentabila.

Mai mult, gazdele au profitat de o nesincronizare a apararii adverse si au marcat singurul gol al meciului in minutul 22, cand marea vedeta Cristiano Ronaldo a deviat un balon in propria poarta.

Dezamagit, Jose Mourinho si-a atacat jucatorii dupa meci, precizand ca nu intelege de ce o parte dintre acestia au fost obositi.

Principalii vizati au fost Fabio Coentrao, Sergio Ramos si Di Maria, care au lipsit de la meciul cu FC Barcelona din Cupa, fiind suspendati.

De asemenea, Mourinho a precizat ca nu l-a suparat rezultatul ci maniera execrabila in care a evoluat echipa.