AcasăSPORTMourinho a pierdut trenul de Liga Campionilor

Mourinho a pierdut trenul de Liga Campionilor

Mourinho, imbrancit din trenul de „sferturi”

Poate cel mai dramatic meci din aceasta faza a competitiei s-a disputat la Londra, intre Chelsea si PSG, doua echipe care in tur au terminat la egalitate, scor 1-1.

Cu un arbitraj care a parut sa multumeasca gazdelor pentru ospitalitate (Ibrahimovici – eliminat mult prea usor), londonezii s-au crezut calificati atat la 1-0, cat si la 2-1. De fiecare data, insa, PSG a revenit prin brazilienii David Luiz si Thiago Silva, ultimul aducand calificarea parizienilor in minutul 114.
Eliminarea lui Chelsea l-a transformat pe managerul Jose Mourinho in tinta ironiilor pe Internet. Intr-o imagine trucata, portughezul sta pe peron si nu este lasat de Guardiola si Ancelotti (calificati in „sferturi”) sa se urce in trenul de Liga Campionilor. Aluzie la episodul petrecut in Franta, cand suporterii englezi nu i-au permis unui negru sa se urce in metrou.