AcasăSPORTMeciul de handbal Oltchim - Krim este LIVE aici

Meciul de handbal Oltchim – Krim este LIVE aici

Oltchim Ramnicu Valcea a castigat, cu 23-20, meciul cu Krim Ljubljana, dar a terminat pe locul doi Grupa Principala II din Liga Campionilor la handbal feminin si va juca in semifinale cu Gyori ETO.

Este final de meci la Valcea. Oltchim obtine o victorie de palmares, 23-20, rezultat insuficient pentru ca formatia noastra sa castige grupa de Liga Campionilor

23-20 Katarina Bulatovic

22-20 Katarina Bulatovic in minutul 58

21-20 Lazovic

21-19 Penezic

21-18 Piedade

21-17 Allison Pineau

Ramona Farcau si Penezic au ratat cate o aruncare de la 7 metri. Totusi avem inferioritate. Managarova a fost eliminata pentru doua minute.

20-17 Ramona Farcau

19-17 Maja Zrnec

19-16 Ramona Farcau

Krim este groggy. Carmen Martin arunca pe langa din aruncare de la 7 metri.

18-16 Ramona Farcau din 7 metri

17-16 Managarova in minutul 44

16-16 Oana Manea. Antrenorul lui Krim cere time-out.

15-16 Marija Jovanovici

14-16 Managarova. Avem dubla superioritate numerica. Penezic a fost eliminata doua minute.

13-16 Ramona Farcau din 7 metri. Mavsar a fost eliminata pentru doua minute.

12-16 Krpez

12-15 Oana Manea

11-15 Barbara Lazovic in minutul 36

11-14 Katarina Bulatovic, primul ei gol in acest meci.

10-14 Penezic

10-13 Ramona Farcau

9-13 Barbara Lazovic

18.52 – Oltchim are primul atac in repriza a doua.

Este pauza la Valcea. Krim conduce, cu 12-9, dupa o prima repriza in care slovenele au avut mai mult initiativa si au punctat constant de la linia de noua metri, care la noi a fost aproape inexistenta. Oltchim este tot mai aproape de o semifinala de foc cu Gyori ETO.

7-7 Mavsar in minutul 24

7-6 Krpez. Ramona Farcau a fost eliminata pentru doua minute. Momente dificile pentru Oltchim.

7-5 Carmen Martin din 7 metri, in minutul 21

7-4 Nina Worz

7-3 Farcau din 7 metri. Avem din nou superioritate numerica, dupa eliminarea Majei Zrnec.

6-3 Managarova in minutul 15 si avem si superioritate numerica, dupa eliminarea incasata de Barbara Lazovic.

5-3 Oana Manea in minutul 13

4-3 Oana Manea

3-3 Aurelia Bradeanu

2-3 Carmen Martin

2-2 Aurelia Bradeanu

Katarina Bulatovic rateaza un 7 metri, a aruncat in bara. Avem superioritate, Daniela Piedade a fost eliminata pentru doua minute.

1-2 Managarova in minutul 6

0-2 Nina Worz

0-1 Penezic

18.05 – Krim are primul atac al meciului.

Cele doua formatii au deja asigurata calificarea in semifinale, dupa ce Ferencvaros s-a impiedicat ieri, la Zvezda Zvenigorod, 27-30.

Totusi, ambele formatii viseaza sa joace finala, astfel ca vor trage din greu in aceasta seara pentru a obtine un rezultat favorabil si a evita o semifinala cu Gyori ETO, formatie care a castigat de o maniera categorica Grupa Principala I.

Krim este in avantaj, dupa ce s-a impus, cu 28-24, in tur, astfel ca Oltchim are nevoie, in aceasta seara, de o victorie obtinuta la cel putin cinci goluri diferenta, sau la patru goluri diferenta, dar nu cu un rezultat mai mare de 27-23.