AcasăSPORTMeciul de fotbal CFR Cluj - Rapid este LIVE aici

Meciul de fotbal CFR Cluj – Rapid este LIVE aici

CFR Cluj si Rapid se intalnesc in aceasta seara, ora 21.30, in ultimul meci din etapa a 23-a a Ligii I la fotbal.

Min. 95 – Este final de meci la Cluj. CFR si Rapid termina la egalitate, 0-0, dupa una dintre cele mai slabe partide din actualul sezon al Ligii I.

Min. 95 – Camora vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Roman.

Min. 92 – Intra Daescu in locul lui Emil Dica.

Min. 79 – Intra Ionita in locul lui Pancu.

Min. 76 – Hora il lanseaza excelent pe Weldon, pe dreapta, insa acesta suteaza slab si Pecanha retine fara probleme.

Min. 71 – Intra Deac in locul lui Diogo Valente.

Min. 60 – Gabi Muresan si Weldon ii inlocuiesc pe Godemeche si Maah.

Min. 59 – Intra Ciolacu in locul lui Herea.

Min. 54 – Rada vede cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Roman.

Min. 50 – Diogo Valente suteaza de la distanta, dar trimite pe centrul portii si Pecanha retine in doi timpi.

22.33 – Rapid a avut lovitura de start in repriza a doua.

Min. 45 – Este pauza la Cluj. CFR si Rapid sunt la egalitate, 0-0, dupa o prima repriza extrem de slaba.

Min. 42 – In sfarsit un moment care mai anima atmosfera. Ivo Pinto este aruncat peste reclame, dupa un duel umar la umar cu Herea.

Min. 31 – Pancu centreaza frumos, printre doi adversari, dar Emil Dica se grabeste si, in loc sa preia, suteaza din prima, mult peste transversala.

Min. 29 – Oros vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Godemeche.

Min. 25 – Meci slab pana acum la Cluj. CFR-istii au avut cateva suturi de la distanta, dar toate au ocolit poarta Rapidului.

Min. 16 – Se joaca aproape numai in jumatatea de teren a Rapidului, dar clujenii tot nu reusesc sa-si creeze ocazii.

Min. 9 – Clujenii au mai mult initiativa in startul partidei, dar nu reusesc sa-si creeze ocazii.

21.32 – CFR Cluj a avut lovitura de start. Vremea este rece la Cluj, terenul se prezinta in conditii modeste, in tribune nu sunt mai mult de 5.000 de spectatori.

CFR Cluj, antrenata de Paulo Sergio, incepe cu Felgueiras – Ivo Pinto, Piccolo, Rada, Camora – Godemeche, Obiora – Maah, Valente, Hora – Rui Pedro. Rezerve sunt Stancioiu, Maftei, Gabi Muresan, Muniru, Deac, Sergiu Bus, Weldon.

Rapid, antrenata de Marian Rada, incepe cu Pecanha – Alex Coman, Oros, Mardare, Ionut Voicu – Nicolae Grigore, Emil Dica – Roman, Herea, Grigorie – Pancu. Rezerve sunt Draghia, Matei, Ciolacu, Stoica, Daescu, Ionita, Calin.