AcasăSPORTMeci amical: Dinamo - Karpatîi Lvov 0-2

Meci amical: Dinamo – Karpatîi Lvov 0-2

Echipa Dinamo a fost invinsa, scor 0-2, de formatia ucraineana Karpatîi Lvov (locul 13 in prima liga), in al treilea meci amical din cadrul stagiului de pregatire din Antalya.
Formatia bucuresteana a inceput jocul in urmatoarea formula: Naumovski – Rus, Scarlatache, Moti, Pulhac – Curtean, D. Stoica, C. Munteanu, Alexe – Danciulescu, Tucudean. Au mai evoluat: Liviu Ganea, Tames, Patrascu, Bakaj, Stratila si Matei. Golurile echipei ucrainene a fost inscrise de Lucas, in minutele 68 si 81. Fundasul Cosmin Moti a fost eliminat in minutul 77 al partidei, dupa ce a primit cel de-al doilea cartonas galben.
In repriza secunda, la echipa ucraineana a evoluat si atacantul brazilian Eric de Oliveira, care a jucat in trecut la Gaz Metan Medias. Eric a fost cel care i-a pasat spaniolului Lucas la ambele goluri inscrise de Karpatii Lvov.
In primele doua meciuri amicale din Antalya, Dinamo a remizat, scor 1-1, cu echipa austriaca SV Ried, si a fost invinsa de formatia kazaha FK Taraz, scor 0-1.