AcasăSPORTMazilu face senzatie in Ucraina

Mazilu face senzatie in Ucraina

Atacantul roman Ionut Mazilu a reusit o dubla in meciul pe care Arsenal Kiev l-a castigat, cu 3-0, la Karpaty Lvov.

Intrat pe teren abia in minutul 57, Mazilu a avut nevoie de numai un sfert de ora pentru a-si trece in cont dubla. Michael Odibe deschisese scorul inca din minutul 7 pentru Arsenal.

La oaspeti, Florescu a fost titular si a jucat 81 de minute, iar Soava a ramas pe banca de rezerve.

In urma acestei victorii, Arsenal a urcat pe locul al patrulea in clasamentul din Ucraina, iar Ionut Mazilu a urcat pe locul al treilea in clasamentul golgeterilor, cu 6 goluri reusite in primele 13 etape.

Lider la golgeteri este fostul stelist Maicon, autor a 10 goluri, in timp ce Lucian Burdujan este pe locul 9, cu patru reusite.