AcasăSPORTMazilu a reusit o dubla in etapa de debut din Ucraina -...

Mazilu a reusit o dubla in etapa de debut din Ucraina – VIDEO

Atacantul roman Ionut Mazilu este golgeter in campionatul de fotbal al Ucrainei, dupa ce a reusit o dubla in etapa de debut a sezonului 2011-2012.

Mazilu a marcat de doua ori in meciul pe care Arsenal Kiev, echipa sa de club, l-a disputat acasa, impotriva formatiei Dnepr, dar partida s-a incheiat la egalitate, 3-3.

Fostul jucator de la Rapid si Sportul Studentesc a punctat de doua ori in prima repriza, in minutele 17 si 39, iar Arsenal avea 2-0 la pauza.

Matheus, din penalty, si Antonov au egalat la 2, Bogdanov a facut 3-2 pentru Arsenal Kiev, in minutul 64, dar acelasi Antonov a reusit si el o dubla si a stabilit scorul final, 3-3, cu un gol marcat in ultimul minut al partidei.

De altfel, Mazilu si Antonov au fost singurii fotbalisti care au reusit cate o dubla in etapa de debut a campionatului Ucrainei.

Mazilu a fost integralist la Arsenal Kiev.