AcasăSPORTMarica, super-show in Bundesliga! Gol si pasa decisiva la Bremen (VIDEO)

Marica, super-show in Bundesliga! Gol si pasa decisiva la Bremen (VIDEO)

Atacantul roman Ciprian Marica profita din plin de absenta marelui sau rival, Klaas Jan Huntelaar, si face diferenta pentru Schalke 04 inclusiv in deplasarea de la Bremen, pe care trupa din Gelsenkirchen a castigat-o, cu 2-0, impotriva lui Werder.

Aruncat in lupta inca din primul minut, Marica a fost co-autor la reusita lui Draxler, in minutul 51, si a inscris golul de 2-0 in minutul 69, cand a pus latul la centrarea lui Raffael.

Marica a fost inlocuit in minutul 89, in aplauzele publicului, de finlandezul Pukki.

In urma acestui succes, Schalke 04 urca pe locul 4 in clasament, cu 45 de puncte, si viseaza chiar la o clasare pe podium dupa ce Bayer Leverkusen, formatia de pe locul 3, a reusit doar un egal acasa, 1-1 cu Wolfsburg.

Etapa a 28-a a campionatului Germaniei a stabilit si noua campioana, Bayern Munchen castigand titlul din Bundesliga de o maniera categorica.

Sambata, bavarezii s-au impus, cu 1-0, la Eintracht Frankfurt si au 20 de puncte avans fata de Borussia Dortmund (4-2 cu Augsburg) cand mai sunt doar 18 puncte puse in joc.