AcasăSPORTLucian Goian, salvatorul chinezilor!

Lucian Goian, salvatorul chinezilor!

Fostul fundas dinamovist Lucian Goian a marcat, ieri, golul egalizator pentru echipa sa Tianjin Teda, in meciul disputat in Coreea de Sud cu Seongnam Chunma, in Liga Campionilor Asiei.

Romanul Goian, om de baza la Tianjin Teda

Partida s-a terminat la egalitate, 1-1, Goian fiind cel care a salvat onoarea formatiei vizitatoare. Seongnam Chunma a deschis scorul in minutul 14, prin Sang-Woom Han, dar fostul fotbalisti de la Dinamo a adus o remiza importanta pentru formatia chineza, inscriind cu capul, in minutul 68, dupa o lovitura libera.

Tianjin Teda face parte dintr-o grupa in care se mai afla japonezii de la Nagoya Grampus si australienii de la Central Coast Mariners. Toate echipele au remizat in cele doua etape disputate pana acum. Urmatoarea partida a echipei Tianjin Teda va avea loc la 3 aprilie, pe teren propriu, cu Nagoya Grampus.