AcasăSPORTLIVE/ Gyor - Oltchim. Unguroaicele incep meciul ca favorite

LIVE/ Gyor – Oltchim. Unguroaicele incep meciul ca favorite

Gyor si Oltchim Ramnicu Valcea se intalnesc in aceasta seara, de la ora 20.00, la Veszprem, in mansa a doua din semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin.

IN CRE DI BIL!!! Oltchim castiga, cu 25-24, la Veszprem, dar pierde calificarea in finala, dupa un meci in care a avut si sase goluri avantaj si avea nevoie de succes la doua goluri diferenta. Handbalistele noastre s-au speriat de posibilitatea de a obtine un rezultat mare si s-au blocat psihic pe final, cand Gyor a intors rezultatul. La un asemenea nivel, o astfel de cadere este inadmisibila.

24-25 Lokke

23-25 Bulatovic

23-24 Kovacsics din 7 metri

22-24 Radicevic

21-24 Radicevic in minutul 55 si Jakob Vestergaard cere time-out cu 5 minute si 37 de secunde inainte de final. Oltchim are nevoie de o victorie la minim doua goluri diferenta.

20-24 Lokke, in minutul 54, si avem un final de infarct

19-24 Kovacsics din 7 metri, in minutul 52

18-24 Barbosa

18-23 Szepesi

17-23 Meirosu din 7 metri

17-22 Lokke

16-22 Bulatovici si se lasa o liniste mormantala in Sala Sporturilor din Veszprem. Oltchim joaca senzational!!!

Silvia Navarro apara un 7 metri executat de Gorbicz. FABULOS!!!

16-21 Pineau in minutul 48

16-20 Managarova

16-19 Radicevic

15-19 Barbosa in minutul 44. Oltchim preda o adevarata lectie de handbal atat pe faza de aparare, cat si la jocul pe contraatac. Ambros Martin, antrenorul lui Gyor, este uluit si cere time-out pentru a gasi solutii.

15-18 Gorbicz din 7 metri

14-18 Barbosa, dintr-o pasa senzationala data de Silvia Navarro

14-17 Radicevic

13-17 Lokke in minutul 37

12-17 Barbosa in inferioritate numerica. Oltchim este de neoprit. Meci fabulos facut de echipa noastra.

12-16 Gorbicz

11-16 Managarova

11-15 Oana Manea

11-14 Lekic

20.50 – Oltchim are primul atac al reprizei.

Este pauza la Veszprem. Oltchim conduce, cu 14-10, dupa o prima repriza aproape perfecta. Jakob Vestergaard si-a mobilizat exemplar elevele, iar calificarea in finala nu mai pare doar o iluzie.

6-9 Managarova

6-8 Loke. INCREDIBIL! Oltchim incaseaza doua goluri in superioritate numerica.

5-8 Lekic

4-8 Barbosa in minutul 18 si avem din nou superioritate numerica.

4-7 Pineau in minutul 16 si Ambros Martin, antrenorul lui Gyor, cere time-out.

Bulatovici isi bate joc de inca o aruncare de la 7 metri. A aruncat direct in bratele lui Haraldsen.

0-1 Ada Nechita

20.02 – Gyor a avut lovitura de start a meciului.

In tur, la Bucuresti, unguroaicele s-au impus, cu 24-22, dupa ce Oltchimul a facut cea mai slaba repriza din ultimii ani.

Gyor porneste mare favorita si in retur, mai ales ca peste 5.000 de unguri au promis ca vor face o atmosfera infernala in Sala Sporturilor din Veszprem.

Totusi, elevele antrenorului danez Jakob Vestergaard promit sa se bata pana la ultima clipa pentru calificarea in finala.