AcasăSPORTLiga campionilor: Rezultate la indigo la Barcelona si Manchester

Liga campionilor: Rezultate la indigo la Barcelona si Manchester

Nu e gluma de 1 aprilie! Marti seara, Mancester United si Bayern Munchen au terminat la egalitate, 1-1. La fel s-a terminat si F.C. Barcelona – Atletico Madrid.

Manchester United a remizat pe teren propriu cu Bayern Munchen, scor 1-1, lasand ca soarta calificarii sa se decida in returul de la Munchen. Vidici a inscris primul gol al serii, dupa ce a reluat cu capul o centrare venita din corner de la Rooney. Bucuria britanicilor nu a durat decat noua minute, intrucat Bastian Schweinsteiger a reusit sa înscrie cu un sut perfect sub bara, egaland imediat.

Jucatorii lui Atletico sunt cei care au deschis scorul in minutul 58 prin Diego, dar dupa doar 15 minute, in minutul 71, Neymar a readus egalitatea, cu un sut la coltul lung, potrivit gsp.ro. Atletico  a rezistat cu greu pe final de joc, cand catalanii au dominat partida.