AcasăSPORTLiga 1, etapa a 20-a: Dinamo - FC Brasov 2-1

Liga 1, etapa a 20-a: Dinamo – FC Brasov 2-1

Dinamo Bucuresti a debutat cu dreptul in sezonul de primavara, invingand FC Brasov cu 2-1, meci contand pentru etapa a 20-a.
Desi neplatiti de luni de zile, elevii lui Cornel Talnar au aratat atitudine de profesionisti in partida de sambata seara. Cotat la trei milioane de euro, atacantul Marius Alexe si-a demonstrat clasa cu doua goluri marcate in poarta brasoveanului Mutu chiar in prima repriza. Asadar, la pauza, Dinamo a intrat cu avantaj de 2-0 pe tabela si om in plus, dupa ce Munteanu a fost eliminat. In partea secunda, ex-dinamovistul Georgian Paun a redus din diferenta, iar cu un sfert de ora inainte de final a nimerit bara, lovitura sa aducand liniste pe stadionul din Stefan cel Mare.