AcasăSPORTIrina Begu, in semifinalele turneului de la Istanbul

Irina Begu, in semifinalele turneului de la Istanbul

La finele unui meci ce s-a dovedit dificil si de durata, Irina a iesit bucuroasa de pe teren, in ipostaza de invingatoare.

Adversara din sferturile turneului WTA de la Istanbul i-a fost chiar o jucatoarea din tara gazda, turcoaica Basak Eraydin, sportiva in varsta de 22 de ani clasata pe locul 275 in ierarhia mondiala.

Pornita din postura de a treia favorita la obtinerea trofeului la actuala editie a turneului de la Istanbul, Begu a incheiat meciul dupa un inceput nu tocmai bun, dar marcand o revenire de senzatie in setul secund- scorul final fiind 2-6, 7-6, 6-1, dupa aproape de trei ore de joc.