AcasăSPORTInedit! Lucescu l-a batut pe Bölöni cu arbitrii!

Inedit! Lucescu l-a batut pe Bölöni cu arbitrii!

Bölöni da vina pe arbitri pentru esec

El Jaish, echipa antrenata de Razvan Lucescu, revine in lupta pentru podium din Qatar, dupa ce a castigat, scor 3-2, meciul de ieri cu Al Khor-ul lui Loti Bölöni.

Lucescu, asaltat de elevii lui in minutul 90. El Jaish castiga duelul cu Al Khor

Disputa de ieri a fost una extrem de incinsa, El Jaish impunandu-se cu doua penalty-uri transformate de Adriano Ferreira, fostul atacant de la Malaga. Al Khor a dominat prima parte si a condus in doua randuri, prin punctele lui Madson (’27) si Julio Cesar (’54), dar El Jaish a revenit de fiecare data.

In minutul 90, Wagner Ribeiro a marcat golul prin care trupa lui Lucescu obtine prima victorie din ultimele 34 de zile. La sfarsitul partidei, staff-ul oaspetilor a acuzat vehement arbitrajul, sustinand ca brigada s-a lasat influentata, stiut fiind ca El Jaish e reprezentanta armatei in Qatar. In urma acestui rezultat, El Jaish urca pe locul 4, la sase puncte in urma lui Al Sadd, iar Razvan isi pastreaza, cel putin pentru moment, scaunul de antrenor extrem de bine platit.