Jocurile Olimpice de iarna de la Soci se vor deschide oficial pe 7 februarie, insa inca din 6 februarie sunt programate diferite probe. Cele mai multe dintre evenimente vor fi transmise in direct de TVR.
Joi, 6 februarie
08.00 (ora Romaniei) – 16.40 – Snowboard – Slopestyle Masculin + Feminin – calificari
16.00 – 16.45 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat – calificari
17.30-20.55 – Patinaj artistic – Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi
Vineri, 7 februarie
18.00-21.00 – Ceremonia de deschidere
Sambata, 8 februarie
07.30-09.10 – Snowboard – Slopestyle masculin – calificari
10.00-12.30 – Hochei pe gheata – Tur preliminar: SUA – Finlanda
10.45-11.55 – Snowboard – Slopestyle masculin – Finala
12.00-13.05 – Schi fond – Skiathlon feminin – Finala
13.30-16.25 – Patinaj viteza – 5000 metri masculin – Finala
15.00-17.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Canada – Elvetia
16.00-16.30 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – calificari
16.30-18.20 – Biatlon – Sprint masculin (10 km) – Finala
16.30-21.05 – Patinaj artistic – Probe pe echipe – program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi
16.30-20.05 – Sanie – Individual masculin – Mansele 1 si 2
18.30-19.35 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin
20.00-21.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – Finala
Duminica, 9 februarie
08.30-09.40 – Snowboard – Slopestyle feminin – calificari
09.00-11.10 – Schi alpin – coborare masculin – Finala
10.00-12.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Suedia – Japonia
11.15-12.25 – Snowboard: Slopestyle feminin – Finala
12.00-13.05 – Schi fond – Skiathlon masculin – Finala
13.30-15.35 – Patinaj viteza – 3.000 metri feminin – Finala
15.00-17.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Germania
16.30-18.20 – Biatlon – Sprint feminin (7,5 km) – Finala
16.30-20.25 – Sanie – Individual masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
17.00-20.10 – Patinaj artistic – Proba pe echipe – program liber masculin, program liber feminin, program liber dans – Finala
19.30-21.15 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin – Finala
Luni, 10 februarie
07.00-10.00 – Curling masculin – primul tur: Rusia – Marea Britanie, Elvetia – Suedia, Danemarca – China, Germania – Canada
09.00-10.30 – Schi alpin – Supercombinata feminin: coborare
11.45-14.35 – Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificari, stafeta de 3.000 metri feminin calificari
12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: SUA – Elvetia
12.00-15.00 – Curling feminin – primul tur: China – Canada, Elvetia – SUA, Suedia – Marea Britanie, Rusia – Danemarca
13.00-14.10 – Schi alpin – Supercombinata feminin: slalom – Finala
15.00-18.25 – Patinaj viteza – 500 metri masculin – Finala
16.00-17.20 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – calificari
16.45-19.40 – Sanie – Individual feminin – Mansele 1 si 2
17.00-18.20 – Biatlon – Urmarire masculin (12,5 km) – Finala
17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Finlanda – Canada
17.00-20.00 – Curling masculin – primul tur: SUA – Norvegia, Danemarca – Rusia, Canada – Elvetia, Suedia – Marea Britanie
20.00-21.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – Finala
Marti, 11 februarie
07.00-10.00 – Curling – feminin – primul tur: Elvetia – Danemarca, Suedia – Canada, Rusia – SUA, Coreea de Sud – Japonia
08.00-09.25 – Freestyle – Slopestyle feminin – calificari
11.00-12.05 – Freestyle – Slopestyle feminin – Finala
12.00-12.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin + feminin – calificari
12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Germania – Suedia
12.00-15.00 – Curling, masculin, primul tur: Canada – Suedia, SUA – China, Marea Britanie – Germania, Norvegia – Rusia
12.00-15.05 – Snowboard – Half-pipe masculin – calificari
14.00-15.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin+feminin – Finala masculin + feminin
14.45-18.00 – Patinaj viteza – 500 metri feminin – Finala
16.30-19.45 – Sanie – Individual feminin – Finala
17.00-18.00 – Snowboard – Half-pipe masculin – turul doi
17.00-18.20 – Biatlon – Urmarire feminin (10 km) – Finala
17.00-20.25 – Patinaj artistic – perechi – programul scurt
17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Japonia
17.00-20.00 – Curling feminin – primul tur: Marea Britanie – SUA, Coreea de Sud- Elvetia, Danemarca – Japonia, China – Rusia
19.30-20.35 – Snowboard – Half-pipe masculin – Finala
19.30-21.05 – Sarituri cu schiurile feminin – trambulina normala – Finala
Miercuri, 12 februarie
07.00-10.00 – Curling masculin – primul tur: Danemarca – SUA, Norvegia – Germania, China – Elvetia
09.00-11.10 – Schi alpin – Coborare feminin – Finala
10.00-12.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Elvetia – Finlanda
11.30-12.20 – Combinata nordica- Trambulina normala: sarituri
12.00-15.00 – Curling feminin – primul tur: Japonia – Rusia, SUA – China, Coreea de Sud – Suedia, Canada – Marea Britanie
12.00-15.05 – Snowboard – Half-pipe feminin – calificari feminin
14.30-15.15 – Combinata nordica – Trambulina normala: 10 km – Finala
14.30-17.00 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Canada – SUA
16.00-17.40 – Patinaj viteza – 1000 m masculin – Finala
16.15-18.35 – Sanie – Dublu – Finala
17.00-18.00 – Snowboard – Half-pipe feminin – turul doi
17.00-20.00 – Curling masculin – primul tur – Germania – China, Elvetia – Marea Britanie, Rusia – Canada, Danemarca – Suedia
17.45-21.00 – Patinaj artistic – Perechi – Finala
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Suedia
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Letonia – Elvetia
19.30-20.35 – Snowboard – Half-pipe feminin – Finala
Joi, 13 februarie
07.00-10.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Danemarca, China – Marea Britnie, Elvetia – Suedia
08.15-10.00 – Freestyle – Slopestyle masculin – Calificari
09.30-11.20 – Skeleton feminin – Mansele 1 si 2
10.00-12.30 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Finlanda – Austria
10.00-12.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Japonia – Germania
11.30-12.40 – Freestyle – Slopestyle masculin – Finala
12.00-14.30 – Short-track – 500 metri feminin – Finala – 1000 metri masculin calificari, stafeta 5000 metri calificari
12.00-13.40 – Schi fond – 10 km clasic feminin – Finala
12.00-15.00 – Curling masculin – primul tur: Elvetia – Rusia, Canada – Danemarca, Norvegia – Suedia, Marea Britanie – SUA
14.30-17.00 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Rusia – Slovenia
14.30.-17.00 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Slovacia – SUA
16.00-18.20 – Biatlon – 20 km individual masculin – Finala
16.00-17.40 – Patinaj viteza – 1000 metri feminin – Finala
17.00-20.00 – Curling feminin – primul tur: Suedia – Danemarca, Rusia – Coreea de Sud, Elvetia – Canada, Japonia – SUA
17.00-21.30 – Patinaj artistic – Masculin – Programul scurt
18.15-19.30 – Sanie – stafeta – Finala
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin- Tur preliminar: Canada – Norvegia
19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Suedia – Rusia
Vineri, 14 februarie
07.00-10.00 – Curling masculin – primul tur – Suedia – China, SUA – Germania, Canada – Norvegia
09.00-10.30 – Schi alpin – Supercombinata masculin: coborare
10.00-12.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Letonia
12.00-13.55 – Schi fond – 15 km clasic masculin – Finala
12.00-15.00 – Curling feminin – primul tur: Coreea de Sud – China, Marea Britanie – Japonia, SUA – Danemarca, Rusia – Elvetia
13.30-14.40 – Schi alpin – Supercombinata masculin: slalom – Finala
14.30-17.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Elvetia
14.30-19.40 – Skeleton – Mansele 1 si 2 masculin – Mansele 3 si 4 feminin – Finala
15.45-17.00 – Freestyle – Sarituri feminin – Calificari
16.00-18.20 – Biatlon – 15 km individual feminin – Finala
17.00-21.25 – Patinaj artistic – masculin – programul liber – Finala
17.00-20.00 – Curling masculin – primul tur – Marea Britanie – Danemarca, Rusia – SUA, China – Norvegia, Elvetia – Germania
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Canada – Austria
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Norvegia – Finlanda
19.30-20.35 – Freestyle – Sarituri feminin – Finala
19.30-20.35 – Sarituri cu schiurile – Marea trambulina individual masculin – calificari
Sambata, 15 februarie
07.00-10.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Japonia, China – Suedia, Marea Britanie – Coreea de Sud
09.00-11.10 – Schi alpin – Super-G feminin – Finala
10.00-12.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Slovacia – Slovenia
10.00-12.30 – Hochei pe gheata feminin – Sferturi de finala
12.00-14.55 – Short-track – 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala
12.00-13.30 – Schi fond – stafeta 4×5 km feminin – Finala
12.00-15.00 – Curling masculin – primul tur: Suedia – Germania, Danemarca – Elvetia, Canada – Marea Britanie, Rusia – China
14.30-17.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: SUA – Rusia
14.30-17.00 – Hochei pe gheata feminin – Sferturi de finala
15.30-17.25 – Patinaj viteza – 1000 metri masculin – Finala
16.45-19.05 – Skeleton masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
17.00-20.00 – Curling feminin – primul tur – SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie – Elvetia, Danemarca – China
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Elvetia – Cehia
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Letonia
19.30-21.15 – Sarituri cu schiurile – Marea Trambulina individual masculin – Finala
Duminica, 16 februarie
07.00-10.00 – Curling masculin – primul tur – SUA- Canada, Marea Britanie – Norvegia, Suedia – Rusia
09.00-11.10 – Schi alpin – Super-G masculin – Finala
09.00-10.10 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Calificari
10.00-12.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Austria – Norvegia
10.00-12.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-8
11.15-12.05 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Finala
12.00-14.30 – Schi fond – stafeta 4×10 km masculin – Finala
12.00-15.00 – Curling feminin – primul tur: Danemarca – Coreea de Sud, Japonia – Elvetia, Suedia – Rusia, SUA – Canada
14.30-17.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Rusia – Slovacia
14.30-17.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Slovenia – SUA
16.00-17.50 – Patinaj viteza – 1500 metri feminin – Finala
17.00-18.20 – Biatlon – Mass-start 15 km masculin – Finala
17.00-20.45 – Patinaj artistic – Dans – Programul scurt
17.00-20.00 – Curling masculin – primul tur – Norvegia – Elvetia, China – Canada, Germania – Danemarca, SUA – Suedia
18.15-20.55 – Bob dublu masculin – Mansele 1 si 2
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Finlanda – Canada
19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-8
Luni, 17 februarie
07.00-10.00 – Curling feminin – primul tur – Rusia – Marea Britanie, Coreea de Sud – SUA, Japonia – China
09.00-10.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Calificari
11.30-12.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Finala
12.00-15.00 – Curling masculin – primul tur: China – Marea Britanie, Germania – Rusia, Elvetia – SUA, Norvegia – Danemarca
14.30-17.00 – Hochei pe gheata feminin – Semifinale
15.45-17.00 – Freestyle – Sarituri masculin – Calificari
16.30-19.00 – Bob dublu masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
17.00-18.20 – Biatlon – Mass-start feminin 12,5 km – Finala
17.00-18.35 – Patinaj artistic – Dans – Programul liber – Finala
17.00-20.00 – Curling feminin – primul tur – China – Elvetia, Danemarca – Marea Britanie, Canada – Coreea de Sud, Suedia – Japonia
19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – Semfinala
19.15-21.10 – Sarituri cu schiurile – Marea Trambulina pe echipe masculin – Finala
19.30-20.35 – Freestyle – Sarituri masculin – Finala
Marti, 18 februarie
07.00-10.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje
09.00-11.00 – Schi alpin – Slalom urias feminin- prima mansa
10.00-12.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala
10.00-12.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 7-8
11.30-12.20 – Combinata nordica – Marea Trambulina individual: Sarituri
11.30-13.30 – Short-track – 1000 metri feminin calificari, 500 metri masculin, calificari, stafeta 3.000 metri feminin, Finala
12.00-15.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje
12.30-14.10 – Schi alpin – Slalom urias feminin – mansa secunda – Finala
14.00-14.45 – Combinata nordica – Marea Trambulina individual (10 km) – Finala
14.30-17.00 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala
14.30-17.00 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-6
15.00-18.00 – Patinaj viteza – 10.000 metri masculin – Finala
15.45-17.25 – Freestyle – Half-pipe masculin – Calificari
17.00-20.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje
17.15-19.10 – Bob dublu feminin – Mansele 1 si 2
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala
19.30-20.30 – Freestyle – Half-pipe masculin – Finala
Miercuri, 19 februarie
07.15-09.00 – Snowboard – Slalom urias paralel masculin + feminin – Calificari
09.00-11.00 – Schi alpin – Slalom urias – Prima mansa
10.00-12.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala
11.00-13.05 – Snowboard – Slalom urias paralel – Finala masculin+ Finala feminin
11.15-13.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin + feminin – Calificari
12.00-15.00 – Curling feminin – Semifinale
12.30-14.10 – Schi alpin – Slalom urias masculin – mansa secunda – Finala
13.45-15.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin + feminin – Finala
14.30-17.00 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala
15.30-17.20 – Patinaj viteza – 5000 metri feminin – Finala
16.30-18.30 – Biatlon – Stafeta mixta – Finala
17.00-21.30 – Patinaj artistic – feminin – Programul scurt
17.00-20.00 – Curling masculin – Semifinale
18.15-20.20 – Bob dublu masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala
Joi, 20 februarie
09.45-10.25 – Freestyle – Skicross masculin – Calificari
10.00-10.50 – Combinata nordica – Marea Trambulina pe echipe: Sarituri
10.30-13.30 – Curling feminin – Meci pentru locul 3
11.30-13.00 – Freestyle – Skicross masculin – Finala
13.00-14.15 – Combinata nordica – Marea Trambulina pe echipe: 4×5 km – Finala
14.00-16.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci pentru locul 3
15.30-18.30 – Curling feminin – Finala
16.30-17.45 – Freestyle – Half-pipe feminin – Calificari
17.00-21.10 – Patinaj artistic – Feminin – Programul liber – Finala
19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – Finala
19.30-20.25 – Freestyle – Half-pipe feminin – Finala
Vineri, 21 februarie
09.45-10.25 – Freestyle – Skicross feminin – Calificari
10.30-13.30 – Curling masculin – Meciul pentru locul 3
11.30-13.00 – Freestyle – Skicross feminin – Finala
14.00-16.30 – Hochei pe gheata masculin – Semifinale
14.45-16.00 – Schi alpin – Slalom feminin – prima mansa
15.30-18.30 – Curling masculin – Finala
15.30-17.25 – Patinaj viteza – Urmarire pe echipe masculin + feminin – Calificari
16.30-18.30 – Biatlon – Stafeta de 4×6 km feminin- Finala
18.15-19.25 – Schi alpin – Slalom feminin – mansa secunda – Finala
18.30-21.15 – Short-track – 500 metri masculin Finala, Stafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala
19.00-20.30 – Hochei pe gheata masculin – Semifinale
Sambata, 22 februarie
07.15-09.00 – Snowboard – Slalom paralel masculin + feminin – Calificari
11.15-13.20 – Snowboard – Slalom paralele masculin + feminin – Finala
11.30-13.25 – Schi fond – Mass-start 30 km feminin – Finala
14.45-16.15 – Schi alpin – Slalom masculin – prima mansa
15.30-18.05 – Patinaj viteza – Urmarire pe echipe masculin + feminin – Finala
16.30-18.40 – Biatlon – Stafeta 4×7,5 km masculin – Finala
17.00-19.30 – Hochei pe gheata masculin – Meci pentru locul 3
18.15-19.50 – Schi alpin – Slalom masculin – mansa secunda – Finala
18.30-21.05 – Bob patru persoane masculin – Mansele 1 si 2
Duminica, 23 februarie
09.00-11.55 – Schi fond – 50 km masculin – Finala
11.30-14.05 – Bob patru persoane masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
14.00-16.30 – Hochei pe gheata masculin – Finala
18.00-20.30 – Ceremonia de inchidere a Jocurilor Olimpice.