AcasăSPORTHategan a dat sase galbene, Bayern - sase goluri!

Hategan a dat sase galbene, Bayern – sase goluri!

Arbitrul Hategan

Aradeanul Ovidiu Hategan s-a achitat bine de sarcina primita din partea UEFA, terminand fara probleme o partida aflata la discretia bavarezilor. Vicecampioana Germaniei a sters pe jos cu OSC Lille, dupa o prima repriza halucinanta.

Bayern a dat recital cu Lille

Miercuri seara, Bayern Munchen a zdrobit reprezentanta Frantei, OSC Lille, dupa un recital de goluri conturat in prima repriza (Schweinsteiger ‘5, Pizarro ’18, ’28 si ’33, Robben ’23). Bavarezii s-au impus pana la urma cu 6-1, intr-un meci oficiat de o brigada romana, avandu-l la centru pe Ovidiu Hategan, ajutat de Zoltan Szekely si Octavian Sovre, plus doi arbitri aditionali.

Reprezentantii nostri nu a avut faze litigioase, acordand doar cate trei galbene de fiecare echipa, intr-o seara in care nemtii n-au avut adversar pe teren.