AcasăSPORTHANDBAL: ROMANIA - MUNTENEGRU 23-34 ROMANIA a ratat calificarea la Jocurile Olimpice

HANDBAL: ROMANIA – MUNTENEGRU 23-34 ROMANIA a ratat calificarea la Jocurile Olimpice

Nationala feminina de HANDBAL a ROMANIEI a ratat calificarea la Jocurile Olimpice de la Londra, dupa ce a suferit a doua infrangere la rand la turneul preolimpic de la Lyon, 23-34 cu MUNTENEGRU.

Disputa a fost aproximativ identica cu meciul de ieri, pierdut impotriva Frantei. Romania a controlat jocul doar in primele minute. De la 2-1 pentru Romania, in minutul 3, adversarele s-au distantat rapid la 8-4 in minutul 11, inainte de a avea 17-13 la pauza.

In ciuda crizelor de nervi facute de Radu Voina, formatia noastra a clacat total in repriza a doua, cand jucatoarele din Muntenegru au avut constant 8-9 goluri avantaj.

In cele din urma, Romania – Muntenegru a fost 23-34 si elevele lui Radu Voina au posibilitatea de a obtine maine, impotriva Japoniei, doar o victorie de palmares.