Cauta

Halep, victorioasa din nou la Roma. Va juca in semifinalele turneului

Simona e pe val, la Roma! Romanca s-a apropiat si mai mult de ultimul act al competitiei, asigurandu-si prezenta in marea finala.

Anett Kontaveit, jucatoarea estona in varsta de 21 de ani care, inainte de a-i fi adversara Simonei in sferturile competitiei din Italia a invins-o pe numarul 1 mondial, Angelique Kerber, nu a putut sa ii stea in cale romancei, astfel ca meciul incheiat in urma cu scurt timp a fost dominat de Halep, care a incheiat ambele seturi, 6-2, 6-4, castigand infruntarea dupa 80 de minute.

Dupa ce a trecut fara probleme de jucatoarea aflata pe locul 68 WTA, venita din calificari, Simona isi va afla viitoarea adversara abia la finele meciului Gavrilova – Bertens.

Ultimele stiri

• Polonia verifică dacă judecătorul care a cerut azil în Belarus a fost spion
  • VIDEO| Emmanuel Macron şi Xi Jinping cer „armistițiu olimpic”
  • Poza Zilei
  • Iohannis, din nou turist. De această dată se va întâlni cu Joe Biden la Casa Albă
  • Horoscop 7 mai 2024 – Mergi la căldura casei tale
  • Germania acuză Rusia de atacuri cibernetice. Ambasadorul Germaniei în Rusia a fost rechemat în țară.