AcasăSPORTGreu si cu Sioni Bolnisi

Greu si cu Sioni Bolnisi

Jucatorii din Liga 1, o dezamagire cu fiecare „amical” disputat in Antalya

Reprezentativa divizionara a Romaniei a invins formatia georgiana Sioni Bolnisi doar cu 1-0 (0-0 la pauza), intr-un meci disputat in stagiul de pregatire din Antalya.

Unicul gol a fost marcat de Andrei Dumitras (min.65), fundasul dreapta de la CS Universitatea Craiova reluand cu capul mingea excelent centrata de stelistul Raul Rusescu. Echipa antrenata de Anghel Iordanescu a facut o prima repriza modesta, in care nu a reusit sa-si creeze ocazii periculoase. Pe un teren destul de greu, imbibat de ploaie, tricolorii au tras doar de doua ori pe poarta, prin Hora si Vatajelu, dar portarul Merlani a respins de fiecare data. Budescu, Hora si Roman si-au incercat si ei sansa, dar au reusit doar „transformari”.
Sioni Bolnisi ocupa locul 14 (din 16 echipe) in prima liga din Georgia. In urma cu o saptamana, gruzinii au fost invinsi cu 1-0 de o echipa formata din rezervele Universitatii Craiova!