AcasăSPORTFundasul uitat de Piturca a inscris primul sau gol in Serie A

Fundasul uitat de Piturca a inscris primul sau gol in Serie A

Fundasii convocati de Victor Piturca pentru dubla cu Ungaria si Olanda au avut evolutii lamentabile, dovada stand cele sase goluri incasate de „tricolorii”.

In schimb, Piturca a evitat sa-l cheme la nationala pe Paul Papp, desi vasluianul poate evolua cu succes atat in centru, cat si in banda dreapta.

Iar jucatorul lui Chievo a reusit, duminica, primul sau gol in Serie A.

Aruncat in lupta inca din primul minut al meciului cu Udinese, din deplasare, Papp a inscris, in minutul 35, golul prin care Chievo a redus din diferenta, gazdele avand 2-1 la pauza.

Fostul fundas al lui FC Vaslui a marcat cu o superba lovitura cu capul, dupa o centrare a lui Hetemaj.

Alaturi de Papp, la Chievo joaca si Cyril Thereau, fostul atacant al Stelei, in timp ce Pavol Farkas, fostul fundas al lui FC Vaslui, si Adrian Stoian sunt rezerve la oaspeti.