AcasăSPORTFreiburg a razbunat Steaua: Stuttgart pierde cu 0-3!

Freiburg a razbunat Steaua: Stuttgart pierde cu 0-3!

Echipa svabilor, victorioasa cu 5-1 la Bucuresti, joi seara, in grupa E din Europa League, a fost pusa la respect de SC Freiburg, in etapa a 13-a din 1.Bundesliga.
Fotbalistii pregatiti de Bruno Labbadia n-au mai fost capabili sa mentina acelasi tonus aratat in partida cu Steaua si in deplasarea de la Freiburg. Rosenthal a deschis scorul pentru gazde in minutul 22, invingandu-l pe Ulreich cu un sut plasat de la 16 metri. Vizibil obosita – Labbadia n-a odihnit niciun titular din meciul de la Bucuresti! -, VfB a fost taxata si in repriza secunda, cand Krmas si Kruse au dus scorul la 3-0. In urma acestui rezultat, Stuttgart coboara pe 12 in clasament, cu 16 puncte, doar patru deasupra liniei retrogradarii.