AcasăSPORTFotbal: Torje a marcat primul gol in Italia

Fotbal: Torje a marcat primul gol in Italia

Mijlocasul roman Gabriel Torje a marcat primul sau gol de la transferul la Udinese, in vara anului trecut. Reusita nu a fost cu noroc, echipa sa pierzand, cu 2-3, meciul de pe terenul Fiorentinei.

Intrat pe teren in minutul 68, in locul lui Dusan Basta, Torje a marcat in ultimul minut al partidei golul de 2-3.

Pentru prima sa reusita din Serie A, fostul mijlocas al lui Dinamo va primi un bonus de 30.000 de euro.

Inter, fara Cristi Chivu pe teren, a fost calcata in picioare de AS Roma, trupa lui Luis Enrique impunandu-se cu 4-0.

Este al doilea meci la rand in care Inter incaseaza patru goluri, dupa 4-4 cu Palermo, acasa, dar pe milanezi nu i-a mai scos, de aceasta data, Diego Milito, argentinianul care punctase de patru ori cu Palermo.

Iata rezultatele complete din Serie A: Genoa – Lazio 3-2, Milan – Napoli 0-0, Roma – Inter 4-0, Chievo – Parma 1-2, Fiorentina – Udinese 3-2, Juventus – Siena 0-0, Lecce – Bologna 0-0, Novara – Cagliari 0-0, Palermo – Atalanta 2-1.