AcasăSPORTFOTBAL: MUTU, gol degeaba in Ligue I (VIDEO)

FOTBAL: MUTU, gol degeaba in Ligue I (VIDEO)

Atacantul roman Adrian Mutu a reusit, sambata seara, al patrulea sau gol pentru Ajaccio, insa gruparea corsicana a suferit o noua infrangere, 2-4 cu Rennes, pe teren propriu.

Mutu a deschis scorul inca din minutul 2, dupa o actiune excelenta a lui Pierazzi, iar Ajaccio a condus si cu 2-1 inainte de pauza, dar in partea a doua a intalnirii iuresul s-a pornit pe „Stade Francois Coty”.

Oaspetii au intors rezultatul si s-au desprins la 4-2 pentru ca, cu aproximativ un sfert de ora inainte de finalul intalnirii, fanii lui Ajaccio sa patrunda pe teren pentru a le cere socoteala favoritilor.

Disputa s-a luat dupa circa cinci minute, insa Ajaccio nu a mai avut forta necesara pentru a intoarce rezultatul, Mutu fiind si inlocuit in minutul 80.

In urma acestei infrangeri, Ajaccio a coborat pe locul 16 in clasament, obiectivul echipei fiind evident „salvarea de la retrogradare”.