AcasăSPORTFotbal: Malaga - Porto 2-0 Si miracolul andaluz din Liga Campionilor continua...

Fotbal: Malaga – Porto 2-0 Si miracolul andaluz din Liga Campionilor continua (VIDEO)

Malaga s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce s-a impus, cu 2-0, in returul cu FC Porto.

Ramasa fara sustinerea financiara a Seicul Al Thani, care si-a mutat afacerea la Paris Saint Germain, dar si fara o multime de jucatori de baza, Malaga parea condamnata, insa gruparea andaluza traverseaza poate cel mai bun sezon din istorie.

Miercuri seara, Malaga si-a continuat parcursul impresionant in Liga Campionilor cu o victorie clara obtinuta in fata lui FC Porto, scor 2-0.

Isco a deschis scorul in finalul primei reprize, pustiul-minune al andaluzilor punctand cu un sut superb de la 20 de metri. Santa Cruz a inscris golul calificarii in minutul 77, cand a punctat cu o superba lovitura cu capul.

Invingatoare in tur doar cu 1-0, FC Porto a cazut victima pe La Rosaleda in fata unui joc colectiv de toata frumusetea pus in scena de andaluzii de la Malaga.