AcasăSPORTFotbal: Juventus a facut scor, 5-0 per total, cu Celtic

Fotbal: Juventus a facut scor, 5-0 per total, cu Celtic

Juventus Torino s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a castigat, cu 2-0, returul cu Celtic Glasgow.

Aflata la adapostul victoriei clare din Scotia, 3-0, Juventus si-a permit sa menajeze cativa titulari in mansa a doua a dublei cu Celtic.

Mai mult, trupa lui Antonio Conte a stat la cutie si s-a lasat dominata, „Batrana Doamna” oferind o adevarata lectie de fotbal italienesc.

Dupa ce a trecut cu bine peste ratarile timide ale lui Wanyama si Commons, Juventus a deschis scorul in minutul 24, cand Matri a pus latul la o minge respinsa aiurea de Forster.

Quagliarella, omul cu assist-ul de la primul gol, a facut 2-0 in minutul 65, cand a inscris cu o reluare din apropiere.

Si cum tabela nu s-a mai modificat pana la final, Juventus obtine o calificare fara emotii in sferturi, torinezii impunandu-se cu 5-0 la general.