AcasăSPORTFotbal: "Cainii" ingroapa CFR-ul si simt miros de Europa (VIDEO)

Fotbal: „Cainii” ingroapa CFR-ul si simt miros de Europa (VIDEO)

Dinamo Bucuresti isi continua parcursul excelent din 2013 cu o victorie la limita obtinuta sambata seara, 1-0 cu CFR Cluj, in deplasare.

Gazdele au dominat clar prima repriza, dar Rui Pedro, Kapetanos si Gabi Muresan au irosit cu nonsalanta cateva ocazii uriase.

Dinamo a iesit mai mult la joc in partea a doua si Danciulescu a dat lovitura in minutul 63, cand a punctat cu o reluare din apropiere, dupa o gafa de proportii a lui Maftei.

In plus, Axente putea sa faca 2-0, in minutul 75, dar sutul sau a fost scos in extremis de Felgueiras.

Spiritele s-au incins pe final. Kapetanos a inscris in minutul 87, dar golul sau a fost anulat pentru fault in atac, grecul pierzandu-si cumpatul mai ales ca era la al doilea gol anulat in meci.

S-a incheiat CFR Cluj – Dinamo 0-1 si trupa lui Cornel Talnar este tot mai sigura de locul de Europa League, la fel ca Petrolul Ploiesti, formatie care, sambata seara, s-a impus, cu 3-1, pe terenul celor de la Pandurii Targu Jiu.