AcasăSPORTFotbal: Bayern - Barcelona 4-0. Au ucis tiki-taka (VIDEO)

Fotbal: Bayern – Barcelona 4-0. Au ucis tiki-taka (VIDEO)

Bayern Munchen este ca si calificata in finala Ligii Campionilor, dupa ce s-a impus, marti seara, cu 4-0, impotriva formatiei FC Barcelona, in prima mansa din semifinalele competitiei.

Bavarezii si-au anuntat intentiile ultra-ofensive inca din startul partidei, sutul lui Robben, din minutul 2, fiind scos in extremis de Victor Valdes.

Thomas Muller, poate cel mai bun jucator de pe teren, a deschis scorul in minutul 25, cu o reluare din apropiere, dupa o actiune conceputa de Robben si continuata de Dante.

Barcelona putea egala pana la pauza, dar Dante a respins in extremis din fata lui Messi, in minutul 29.

Bayern a inceput in forta si repriza a doua, Mario Gomez facand 2-0, in minutul 49, cu o reluare din cativa metri.

Bayern a avut mai mereu initiativa, iar Robben si Thomas Muller au dus scorul la 4-0 intr-un final de meci in care Ribery si acelasi Thomas Muller au ratat ocazii uriase.

Bayern – Barcelona s-a incheiat 4-0 si bavarezii sunt ca si calificati in finala Ligii Campionilor, bavarezii demonstrand ca sunt cea mai in forma echipa la ora actuala.