AcasăSPORTEURO 2012: Ucraina – Franta: ora 19.00 (UPDATE)

EURO 2012: Ucraina – Franta: ora 19.00 (UPDATE)

(foto: ffu)

Ucraina si Franta se vor infrunta in aceasta seara, de la ora 19.00, intr-un meci contand pentru ierarhia Grupei D a EURO 2012.

(foto: ffu)

Din cauza ploii, in minutul 4, arbitrul a decis sa opreasca meciul. Acesta a fost reluat la ora 20.00. In urma faptului ca transmisia meciului se suprapune cu cea a partidei dintre Suedia si Anglia, acesta a fost mutat pe TVR 2.

Selectionatele Ucrainei si Frantei se vor duela in aceasta seara, de la ora 19.00, in cadrul Grupei D a EURO 2012. Ucrainienii, liderii grupei cu 3 puncte, sosesc dupa o victorie impotriva Suediei, cu 2 -1. Jucatorii condusi de Oleg Blohin, doresc sa castige meciul astfel incat sa aiba sanse mari de a se califica in “sferturi”. Francezii vin dupa un egal cu Anglia,  1- 1, intr-un meci in care, exceptand cele doua goluri, nu au existat faze periculoase de poarta. Acestia sunt obligati sa castige, o infrangere echivaland cu sanse uriase de a afi eleiminati de la Campionatul European.

Meciul va fi transmis la ora 19.00, in direct, de TVR 1 si TVR HD.