AcasăSPORTEto'o a marcat la debutul pentru Anji - VIDEO

Eto’o a marcat la debutul pentru Anji – VIDEO

Atacantul camerunez Samuel Eto’o a avut nevoie de numai 22 de minute pentru a marca primul gol oficial in tricoul formatiei Anji Mahacikala.

Platit ca un adevarat rege, cu 20 de milioane de euro pe sezon, Samuel Eto’o a demonstrat deja ca merita toti banii pe care ii incaseaza de la Anji Mahacikala.

Folosit in ultima jumatate de ora a meciului de la Rostov, Eto’o a avut nevoie de 22 de minute si un assist genial de la Yuri Jirkov pentru a marca primul sau gol in tricoul echipei din Dagestan.

Eto’o a egalat in minutul 80, dupa ce gazdele deschisesera scorul in minutul 72, prin Kalachev. Meciul dintre Rostov si Anji s-a incheiat la egalitate, 1-1.

Razvan Cocis a fost integralist la Rostov si a vazut un cartonas galben in minutul 61.

Intr-un alt meci din Rusia, Volga Nijni Novgorod a trecut, cu 3-1, de Terek Groznai. Mihaita Plesan a fost titular la gazde si i-a lasat locul lui Ilia Maximov in minutul 56.