AcasăSPORTDorin Goian a marcat pentru Palermo - VIDEO

Dorin Goian a marcat pentru Palermo – VIDEO

Fundasul roman Dorin Goian a marcat un gol in meciul pe care Palermo l-a castigat, cu 18-0, impotriva amatorilor de la Val Venosta.

Pus pe lista de transferuri si dat ca sigur la Bologna sau Lecce, Dorin Goian continua sa-si faca datorita pentru Palermo, atunci cand se apeleaza la serviciile sale.

Folosit in repriza a doua a amicalului cu amatorii de la Val Venosta, meci castigat cu 18-0 de Palermo, Goian a marcat penultimul gol al actualei sale formatii. Fundasul roman a profitat de una dintre numeroasele greseli comise de defensiva adversa si a punctat cu un sut din apropiere, pe coltul scurt.

Palermo a marcat cate noua goluri pe repriza prin Miccoli 4, Zahavi si Pinilla cate 3, Migliaccio, Gonzalez, Nocerino, Pisano, Ilicic, Bovo si Dorin Goian, plus un autogol.